Rzadko kiedy można podziękować za obecność i pracę tych, których na pierwszy rzut oka się nie zauważa. To wszelcy pracownicy socjalni, którzy czuwają nad najbardziej potrzebującymi niosąc im pomoc oraz współczucie. 

Wiele osób zdaje sobie sprawę, że praca z ludźmi to ciężki orzech do zgryzienia. Na szczęście są osoby, który biorą na barki całą odpowiedzialność oraz wymagania jakie związane są z tego typu zawodami. Za swoje poświęcenie powinni być wynagradzani. Dzień Pracownika Socjalnego to idealny moment, aby podziękować takim ludziom.

Z okazji tego święta, władze miasta Polkowice odwiedziły pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej. Odbył się mini koncert, a także wręczenie kwiatów i przemówienia.  Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic mówił, że dobre dbanie o społeczeństwo należy do jednych z ważniejszych kwestii prawidłowego funkcjonowania. Często dotyczy to grup najsłabszych, począwszy od osób bezdomnych poprzez osoby wymagające wsparcia socjalnego, na seniorach kończąc. Bardzo ważne jest to, aby ten obszar był wspierany przez osoby o najwyższych kompetencjach, a do takich na pewno należą pracownicy ośrodka w Polkowicach. 

Ciężka, codzienna praca

Jak mówi Beata Puławska, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Polkowicach, wszyscy pracownicy są cały czas w gotowości. Przyjmowane są ciągłe zgłoszenia dotyczące kwarantanny i innych zdarzeń, jakie dzieją się na terenie miasta. Jeśli chodzi o osoby chorujące na COVID-19, to są to często ludzie samotni potrzebujący wsparcia pracownika socjalnego czy opiekuna. Odbierane są ciągłe telefony z prośbą o pomoc. Nikt sobie nie wyobraża jak wiele czasu i energii ofiarowuje się w tego typu pracy.

Dużo uwagi skupia się również na seniorach, którzy ciągle pragną się rozwijać i poznawać świat. Jak informuje Magdalena Maciejowska, instruktor w domu dziennego pobytu, wielu starszych ludzi jest coraz bardziej wymagających. Potrzebują ciągłej uwagi i zajmowania im czasu. Pracownicy starają się nadążać za prośbami seniorów, aby każdy czuł się w domu pobytu jak najlepiej. 

Życzymy pracownikom socjalnym z Polkowic jak najwięcej siły oraz niegasnącej pasji i energii.