Godzina 17, dwunastego lipca, to moment, kiedy drzwi Kawiarni Ciekawa otworzą się dla wielbicieli sztuki. To właśnie wtedy odbędzie się otwarcie wystawy dedykowanej twórczości Anny Bajon pod tytułem „Głębiej”. Ekspozycja będzie dostępna do końca sierpnia, prezentując bogatą gamę malarstwa oraz batiku tej wybitnej artystki.

Organizatorzy wydarzenia ze strony Centrum Kultury podkreślają, że wystawa „Głębiej” to unikalna możliwość zetknięcia się z dziełami Anny Bajon. Artystka, która pochodzi z Polkowic, jest znana ze swojej umiejętności wyrażania swojej wrażliwości poprzez różne medium – obrazy olejne, akwarele czy batik. Każda z tych technik daje jej możliwość eksploracji różnorodnych potencjałów i kreowania niepowtarzalnych kompozycji, które zachwycają swoją harmonią i autentyzmem.

Anna Bajon jest absolwentką malarstwa na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studiów arteterapeutycznych na warszawskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej. Twórczość artystki była prezentowana już na licznych wystawach zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych. Jej prace można było podziwiać między innymi w Zamek Piastowski w Legnicy, Klubie muzycznym Strefa oraz Galerii hotelu Interhouse w Krakowie, Galerii Sztuki Abakus, Pałacu Kazimierzowskim i Pałacu Prezydenckim w Warszawie czy w Piwnicy pod Baranami w Krakowie. Również legnicka Galeria Sztuki Pacykarz gościła jej dzieła.