Kierowane do młodych artystów, warsztaty plastyczno-literackie zdają się być idealnym miejscem do poznawania nowych umiejętności i rozwijania swoich pasji. Oferują też możliwość poszerzenia horyzontów literackich poprzez zachęcanie do sięgania po książki. W programie tych spotkań znajdują się między innymi rysowanie, malowanie, lepienie, wykonywanie biżuterii oraz origami. Ponadto, zajęcia te mają na celu rozbudzanie kreatywności poprzez różnorodne formy dekoracji i innych ciekawych prac rękodzielniczych. To wszystko odbywa się w atmosferze przyjaznej zabawy i opiera się na literaturze.

Zajęcia są bezpłatne i odbywają się cyklicznie w ciągu danego roku szkolnego. Spotkania odbywają się w wybrane czwartki o godzinie 16.30. W przypadku dużej ilości chętnych, organizatorzy planują stworzyć listę rezerwową, na którą będzie można zapisać się w trakcie całego roku szkolnego.

Od 9 października Biblioteka otworzy zapisy dla czytelników, które będą można dokonać zarówno telefonicznie pod numerem 76 723 96 73, jak i osobiście w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym Biblioteki. Zaznaczamy, że zapisy na warsztaty wiążą się z koniecznością podpisania przez opiekuna prawnego dziecka deklaracji uczestnictwa w zajęciach oraz klauzuli informacyjnej. Należy pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona.