Po feriach zimowych w Centrum Kultury w Polkowicach ponownie rusza Pracownia Szkła Artystycznego. Dla tych, którzy kochają rękodzieło i sztukę to naprawdę dobra wiadomość.

Zajęcia poprowadzi Agata Baran, plastyczka z Centrum Kultury w Polkowicach. Warsztaty szkła artystycznego skierowane są do wszystkich miłośników sztuki, a w szczególności do tych, którzy chcą poznać od podstaw sztukę tajniki wykonania witrażu czy pracy artystycznej w technice fusingu. W warsztatach mogą brać udział osoby powyżej 12 lat.

Pracownia Szkła Artystycznego już od wielu lat realizuje program, który obejmuje szeroki wachlarz zagadnień związanych z witrażem. Na zajęciach uczestnicy zdobywają podstawową wiedzę, tak aby nie mając jeszcze doświadczenia w tym temacie mogli wykonać samodzielnie interesującą pracę. Biorąc udział w warsztatach można nauczyć się technik i projektowania, obróbki i cięcia szkła, lutowania, a także poznać historię witrażownictwa i fusingu. Wszyscy wykonają według własnego projektu zegar, paterę na owoce, zawieszkę do okna, świecznik, biżuterię lub lampę, oraz inną sztukę użytkową. Te kolorowe szkiełka, które są najważniejszym elementem pracy powodują, że świat sztuki staje się bliższy, a czas spędzony w pracowni bardzo twórczy.

Informacje praktyczne

Zapisy na zajęcia już trwają. Można się zgłaszać pod numerem telefonu 76 746 88 26. 

Miesięczna opłata za zajęcia wynosi 45 złotych. Osoby, które posiadają Kartę Dużej Rodziny mają 50 proc. zniżki! Warto dodać, że w lutym opłaty będą mniejsze o połowę, w związku z zawieszeniem zajęć na czas ferii zimowych. 

Zajęcia odbywać się będą w każdą środę, w Centrum Kultury w Polkowicach. Młodzież będzie tworzyć prace pomiędzy 16.00 a 17.00, natomiast dorośli pomiędzy 16.00 a 18.00.

Życzymy udanej zabawy!