W Polkowicach otwarto nowe miejsce, które ma łączyć pokolenia we wspólnej kreatywności, rozwijaniu pasji i po prostu miłego spędzenia czasu razem. 

Rynek 27 – Salon to zupełnie nowy punkt na mapie Polkowic. Znajduje się w samy centrum, dzięki czemu wszyscy mieszkańcy mają do niego dobry dostęp. To właśnie tu mają spotykać się zarówno najmłodsi, jak i ci najstarsi, aby rozwijać się artystycznie oraz kulturalnie. W godzinach przedpołudniowych spotykać się tu będzie Klub Seniorów działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej, natomiast potem odbywać się będą działania kulturalne dla mieszkańców.

Pracownicy Centrum Kultury w Polkowicach zapewniają, że miejsce to będzie pełne warsztatów, koncertów, spotkań i nie tylko. Każdy kto zechce odwiedzić Rynek 27 – Salon odnajdzie tam komfort i wygodę. Kto nie lubi posiedzieć na wygodnej kanapie przy kominku, z dobrą książką? Do Salonu można wejść przez kawiarnię CieKawa (dawniej „Galeria Rynek 26”).

Integrowanie w miłej atmosferze

Jak mówi Dorota Delążek, zastępca dyrektora Centrum Kultury, Rynek 27 – Salom powstało, aby integrować mieszkańców, bez względu na wiek czy status społeczny. Odbywać się tam będą przeróżne warsztaty, zajęcia i spotkania, które będą miały poszerzać kulturalne i społeczne horyzonty uczestników. 

Miejsce to zostało utworzone dzięki funduszom ministerstwa na program Senior+ i pieniądzom z gminy Polkowice. Będzie to również przestrzeń dla wielu stowarzyszeń. Duża część została przeznaczona dla seniorów, pod egidą pracowników Centrum Kultury będą tutaj działali codziennie w godzinach od 8 do 13.

Mimo że oficjalne otwarcie salonu nastąpiło w minioną sobotę, to mieszkańcy mogli już wcześniej skorzystać z jego działalności. Prowadzono tutaj chociażby zajęcia z grami planszowymi, które cieszyły się dużym powodzeniem, a także zorganizowano spotkanie z okazji Dnia Kobiet i koncert.

Burmistrz Polkowic również bardzo cieszy się z otwarcia nowego miejsca.Jak mówi Puźniecki, Rynek 27 – Salon jest w tej chwili bardzo ciekawą propozycją kawiarni z dodatkiem kultury i na pewno przyciągnie wielu polkowiczan. Burmistrz przyznaje, że od początku jego kadencji zależy mu na tym, aby integrować polkowiczan, a jednocześnie rozwijać ich pasje i zainteresowania. W końcu się to udało.