Już wkrótce, czyli czwartego grudnia, zostanie otwarte miejskie lodowisko. Jak co roku w dniu otwarcia wstęp na taflę będzie bezpłatny.

Zaczyna się fantastyczny sezon dla miłośników łyżwiarstwa. Na wszystkich chętnych czeka zadaszone lodowisko, które gwarantuje dobrą zabawę bez względu na warunki atmosferyczne. W pierwszym dniu lodowisko będzie czynne od godziny 10.00 do 20.50. Jeśli ktoś nie posiada swoich łyżew, będzie je mógł wypożyczyć na miejscu.

Jak informuje Jarosław Łojko, kierownik działu zarządzania obiektami sportowymi, wypożyczalnia w Polkowicach oferuje nowoczesne łyżwy rentalowe, kaski ochronne oraz bezpłatne zabawki dla dzieci takie jak pingwinek czy miś do nauki jazdy na łyżwach. W obiekcie znajduje się także ogrzewana poczekalnia z podglądem. Powstała ona z myślą o opiekunach, którzy nie chcą korzystać z lodowiska. Jeśli ktoś będzie spragniony lub głodny, będą czekać ciepłe napoje oraz przekąski. Do dyspozycji klientów są również szafki depozytowe.

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, ze względu na pandemię, na lodowej ślizgawce przewidziano specjalne środki ostrożności. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną przed wejściem na obiekt obowiązuje dezynfekcja dłoni. W przestrzeniach poza taflą lodowiska obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa. Sprzęt wypożyczany na lodowisku będzie dezynfekowany po każdym użyciu. Organizatorzy będą również zwracać uwagę na zachowanie dystansu społecznego. Na szczęście jazda na lodzie może się odbywać bez maseczki. 

Połamania nóg!