Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przez swoje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie dotyczące ekstremalnych warunków pogodowych. Zjawiska atmosferyczne, które mają nadejść, zostały sklasyfikowane jako drugi stopień zagrożenia. Zgodnie z przewidywaniami, nasze województwo powinno poczuć ich siłę jeszcze dziś, począwszy od godziny 16:00.

Meteorolodzy przewidują, że spodziewane są gwałtowne opady deszczu oraz silne porywy wiatru, które mogą osiągnąć prędkość aż do 90 km/h. Przed tak gwałtownym załamaniem pogody specjaliści radzą pozostać w domach, jeśli to tylko możliwe.

Jeżeli konieczność opuszczenia miejsca zamieszkania jest nieunikniona, należy wykazać się szczególną ostrożnością. Ważne jest też zabezpieczenie wszelkich przedmiotów na wolnym powietrzu, aby uniknąć ich porwania przez silny wiatr.

Urzędnicy z magistratu w Polkowicach apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz regularne śledzenie aktualnych komunikatów meteorologicznych. Podkreślają, jak istotne jest dbanie o własne bezpieczeństwo, ale również bezpieczeństwo innych osób.