Gorąca atmosfera kampanii wyborczej w Polkowicach zatacza swój końcowy łuk. W poniedziałkowe popołudnie plac przed Ratuszem stał się areną konferencji prasowej Wiesława Wabika, przewodniczącego Komitetu Wyborczego Wyborców Wiesław Wabik Zaufaj Doświadczeniu. Towarzyszyli mu kandydaci na radnych tego komitetu, a spotkanie miało podsumować flagowy projekt ich kampanii wyborczej.

– Od 15 lutego do 22 marca przeprowadziliśmy 22 spotkania z obywatelami naszej gminy – odnotował Wiesław Wabik. – Wynikiem tych rozmów jest 230 postulatów sformułowanych przez naszych mieszkańców. Te postulaty nie są po prostu listą życzeń, ale stanowią ważne przesłanie dla każdego, kto zasiądzie na stanowisku burmistrza i będzie zarządzał miastem oraz gminą Polkowice przez nadchodzące pięć lat.

Jeżeli społeczność gminy uwierzy we mnie i powierzy mi to stanowisko, obiecuję, że te 230 propozycji, których celem jest ulepszanie życia mieszkańców, będzie zrealizowane. Chciałbym podziękować za wspólne stworzenie planu rozwoju naszej gminy podczas spotkań w sołectwach i na osiedlach. Zgłoszone postulaty zostały zarejestrowane i zostaną wprowadzone w życie! Realizacja tych zadań zajmie co najmniej jedną kadencję. Można je również znaleźć w naszej Gazecie dla Mieszkańców oraz na mojej stronie internetowej – zakończył Wabik.