Do Polkowic zawita znany dziennikarz, pisarz i reportażysta – Mariusz Szczygieł. Będzie on gościem miejskiej biblioteki.

20 października, o godzinie 17.00, w MGBP w Polkowicach odbędzie się spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem. Swoje pierwsze kroki w karierze dziennikarskiej stawiał w wieku szesnastu lat, pisząc artykuły do harcerskiego czasopisma „Na Przełaj”. Szczygieł znany jest głównie ze swojej miłości do Czech. Książka Gottland, poświęcona temu krajowi, została przełożona aż na dziesięć języków.

Szczygieł zdobył uznanie jako reportażysta i dziennikarz nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Jest laureatem wielu nagród literackich, reporterskich i dziennikarskich, w tym prestiżowej Europejskiej Nagrody Literackiej. Napisał kilkanaście książek i reportaży, które zostały przetłumaczone na wiele języków, w tym czeski, szwedzki, austriacki, węgierski, hiszpański, angielski, rumuński i włoski.

Spotkanie autorskie jest w pełni bezpłatne, ale należy pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona. Wejściówki można odebrać w wypożyczalni głównej. 

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury- państwowego funduszu celowego w ramach projektu „Nowe horyzonty kultury”.