W zeszłym roku nie było gali wręczenia nagród z powodu pandemii koronawirusa. W 2021 znów można cieszyć się wielkimi uroczystościami.

Po raz kolejny odbył się plebiscyt organizowany przez Gazetę Wrocławską. Każdego roku, czytelnicy wybierają jedną osobą, która zdobędzie tytuł “Osobowości Roku”. Głosować można w pięciu kategoriach: kultura, nauka, biznes, działalność społeczna i charytatywna oraz polityka, samorządność i społeczność lokalna. Z każdej kategorii wyłaniany jest jeden laureat.

Nagrody wręczono na scenie plenerowej wrocławskiego IMPARTU. Pojawiły się wygrane Osobowości zarówno z tego roku, jak i poprzedniego.

Robert Drobina jest mieszkańcem Dolnych Polkowic i radnym w Radzie Miejskiej Polkowic, który zdobył aż 1200 głosów i zajął trzecie miejsce w skali całego Dolnego Śląska. Na drugim miejscu znalazła się Wioletta Palczewska – rektor Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Natomiast pierwsze miejsce zajął prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Robert Drobina serdecznie podziękował wszystkim głosującym i doceniającym jego starania na rzecz rozwoju Polkowic. Pan Drobina nieraz organizował w mieście akcje charytatywne, pomagał indywidualnym mieszkańcom, jak i całym grupom. Nikomu nie odmawia pomocy. Podczas obchodów dnia św. Sebastiana pomógł zebrać pieniądze na obraz wotywny. Wszyscy mieszkańcy doceniają jego pracę i zaangażowanie w sprawy gminy. Są mu wdzięczni za empatię oraz dokładność w wykonywaniu obowiązków.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich laureatów. Oby nie spoczęli na laurach!