W dniu rocznicy odkrycia złóż rud miedzi odznaczono rektora doktora Tadeusza Kierzyka, profesora Uczelni Jana Wyżykowskiego. Uzyskał on odznakę „Zasłużony dla CBJ”. Uroczystość odbyła się w Lubinie w oddziale zamiejscowym UJW.

Inicjatywa przyznania odznaki prof. UJW Tadeuszowi Kierzykowi wyszła z Centrum Badań Jakości, spółki z grupy kapitałowej KGHM.

Maria Paszkowska, kierownik Biura Promocji i Rozwoju Inicjatyw Lokalnych Uczelni Jana Wyżykowskiego informuje, że uczelnia obchodzi w tym roku  20-lecie działalności, a od 14 lat kształci inżynierów-górników. Prof. Tadeusz Kierzyk z tak wieloletnim stażem i zaangażowaniem nie mógł być pominięty. Ta odznaka została przyznana jako dowód uznania za owocną współpracę UJW ze spółką, a także za wkład w rozwój kadry CBJ. 

Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic postanowił wziąć udział w uroczystości i wyrazić słowa uznania dla rektora Tadeusza Kierzyka. Jak powiedział burmistrz, jego praca i zaangażowanie w to, żeby uczelnia otwierała się na przedsiębiorstwa, które działają na terenie Zagłębia Miedziowego jest bardzo duże. 

Wypowiedział się także Wacław Szetelnicki prezes CBJ, który dzień ten określił jako wyjątkowy.  Podziękował on panu rektorowi za wysiłek, wkład, za jego troskę w rozwój uczelni i partnerstwo. 

Rektor dr Tadeusz Kierzyk nie ukrywał wzruszenia oraz skromności. Powiedział, że mimo swoich starczych lat, czuje się skrępowany jak chłopiec na akademii. Nie na co dzień się zdarza, że w ten sposób inne osoby wyrażają ocenę współpracy. Była to dla niego wielka satysfakcja. Jak zauważył Kierzyk, świadczy to o tym, że zarząd spółki widzi ich współpracę we właściwej perspektywie. 

Serdeczne gratulacje dla prof. Kierzyka i powodzenia w dalszych meandrach edukacji.