W Polkowicach doszło do kolejnego przestępstwa, które zszokowało lokalną społeczność. Tym razem ofiarą bezwzględnych oszustów padła starsza pani, która uwierzyła w dramatyczne wydarzenia opowiedziane przez rzekomego wnuczka. Niestety, skutkiem tego było utrata przez 77-latkę aż 55 tysięcy złotych.

Przed taką sytuacją ostrzegają polkowiccy funkcjonariusze, którzy na bieżąco informują o działaniach oszustów. W ich repertuarze są różne metody manipulacji – podszywają się pod policjantów, pracowników różnych instytucji, a także pod członków rodziny lub znajomych swoich potencjalnych ofiar. Ich celem jest przejęcie kontroli nad pieniędzmi starszych osób, najczęściej poprzez prośby o przekazanie gotówki lub kodów do płatności online.

Tragicznym przykładem jest właśnie 77-letnia kobieta z Polkowic. Została ona naciągnięta przez oszustów działających metodą „na wnuczka”. Najpierw odebrała telefon od rzekomego wnuczka, który wydawał się być bardzo poruszony. Następnie rozmowę przejęła kobieta podająca się za córkę starszej pani. Kolejną osobą, która pojawiła się w rozmowie, była osoba, która udawała policjanta. Ta osoba przekazała informację, że rzekomy wnuk 77-letniej kobiety spowodował wypadek drogowy, w którym potrącił pieszego.