Konkursy, zabawy edukacyjne, warsztaty ekologiczne, występy artystyczne i wiele innych. Tak zapowiada się 13. Polkowicki Festiwal Ziemi. Zaplanowano tak wiele atrakcji, że obchody rozłożono na dwa dni!

Każdego roku, w kwietniu miliony ludzi na całym świecie świętują Dzień Ziemi. Swoją troskę o los planety ukazują poprzez organizowanie różnych akcji, wydarzeń czy festiwali. Również w Polkowicach odbędzie się lokalny festiwal Ziemi, ponieważ mieszkańcy szczególnie odczuwają połączenie z przyrodą. Program obchodów podzielono na dwa dni, 27 i 28 kwietnia.

Marta Zdobylak z wydziału ochrony środowiska i obszarów wiejskich urzędu gminy oraz organizatora Polkowickiego Festiwalu Ziemi zapowiada, że w ramach tegorocznej imprezy na terenie gminy odbędzie się szereg wydarzeń, w tym konkursy, zabawy edukacyjne czy warsztaty ekologiczne. Zaplanowano chociażby różne zajęcia związane z pielęgnacją ogrodu ekologicznego, a także sprzątanie terenów leśnych i glinianek. Będzie można również napić się wody z saturatora.

Oprócz tego 27 kwietnia w amfiteatrze zaprezentują się przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Natomiast 28 kwietnia cała impreza przeniesie się na Polankę, gdzie uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych będą mogli wziąć udział w zabawach sportowych oraz ekologicznych wydarzeniach.

Zajęcia ekologiczne będą prowadzone również przez Nadleśnictwo Lubin, ZGZM, Straż Miejską, PGM oraz PDR.

Burmistrz Łukasz Puźniecki podkreśla, że Festiwal Ziemi to czas i miejsce, gdzie rozrywka i zabawa łączą się z potrzebą zaangażowania na rzecz powstrzymania niszczenia środowiska. Na Festiwal zaproszeni są wszyscy polkowiczanie, szczególnie z dziećmi, którym nie jest obojętne dobro planety. Warto wspólnie świętować, kibicować swoim dzieciom podczas występów artystycznych, jak i zmagań sportowych, a przy okazji zwrócić uwagę na życie w harmonii z przyrodą.

A jak obchodzi się Dzień Ziemi w innych zakątkach Polski?