Od początku tygodnia, Muzeum Historyczne w Lubinie organizuje edukacyjne zajęcia dla grup zorganizowanych. W dniu dzisiejszym, zaprasza ono całą społeczność do udziału w warsztatach odbywających się w Parku Leśnym. Jest to część obchodów Słowiańskiego Tygodnia Dziecka. Osoby, które nie miały możliwości odwiedzić parku w dniu dzisiejszym, będą miały tę okazję również w najbliższy weekend. Oprócz warsztatów, planowane są również dodatkowe atrakcje dla osób w każdym wieku.

Słowiański Tydzień Dziecka jest już dobrze zakorzenioną tradycją w lubińskim Parku Leśnym.

Joanna Kulik z Muzeum Historycznego w Lubinie wyjaśnia, że ta siedmiodniowa uroczystość ma na celu przybliżenie kultury i obyczajów Słowian żyjących we wczesnym średniowieczu, zwłaszcza młodszemu pokoleniu. Celem jest także prezentowanie różnorodnych dziedzin dawnej sztuki rzemieślniczej.

Zgodnie z tradycją, pierwsze dni były zarezerwowane na zajęcia dla zorganizowanych grup z przedszkoli i szkół podstawowych. Dzień dzisiejszy jest otwarty dla wszystkich, bez konieczności rejestracji. W godzinach od 13:00 do 19:00 na słowiańskiej polanie w Parku Leśnym można wziąć udział w różnorodnych warsztatach. Wśród nich znajdują się warsztaty zabawkarstwa, jubilerstwa i stolarstwa dostosowane dla całych rodzin.