Spółka KGHM ogłosiła wyniki konkursu na projekt logo dla swojego edukacyjnego programu o nazwie „Cyfrowa Przyszłość Miedzi”. Wybrany znak graficzny będzie teraz widoczny na wszelkich materiałach promocyjnych, związanych z tym programem. Do rywalizacji o najlepszy projekt zgłosiło się 45 uczniów, reprezentujących osiem różnych placówek edukacyjnych z regionu Zagłębia Miedziowego i województwa lubuskiego, które są pod opieką spółki wydobywczej. Łącznie przesłano 37 propozycji projektów logo.

Ostateczny werdykt zapadł na korzyść uczennicy Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy z Polkowic. Nad całym procesem konkursowym czuwał Centralny Ośrodek Przetwarzania Informacji – COPI. Adam Bugajczuk, pełniący funkcję zastępcy dyrektora naczelnego tegoż ośrodka, podczas spotkania ze studentami w siedzibie KGHM wyraził swoje uznanie dla wszystkich uczestników.

Tak jak stwierdził Bugajczuk: „Wybrane logo będzie nas reprezentować na każdym slajdzie, w każdej prezentacji i na wszystkich gadżetach, które będziemy chcieli przygotować”. Dodał również, że decyzja o wyborze najlepszego logo nie była łatwa dla jury. Zdecydowano o przyznaniu dwóch wyróżnień oprócz głównej nagrody. Wszyscy uczestnicy, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie, zostali jednak docenieni i otrzymali symboliczne nagrody.