Świętowanie Narodowego Dnia Niepodległości w Polkowicach w tym roku miało swoją kulminację podczas Biegu Niepodległości. W wydarzeniu tym około trzystu uczestników, zarówno zawodowych sportowców jak i amatorów, a także rodzin z dziećmi, niepełnosprawnych i osób starszych, stanęło na linii startu. Nie mniej chętnych do uczczenia święta było wśród tych, którzy wzięli udział w oficjalnej części obchodów, składając kwiaty i podnosząc flagę narodową, za co odpowiedzialne były instytucje gminne Polkowic.

Uroczystości związane z obchodami 11 listopada rozpoczęły się od hołdu złożonego Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu poprzez złożenie kwiatów przy jego pomniku. Następnie na rynku miasta odbyła się ceremonia podniesienia biało-czerwonej flagi. Oficjalnymi uczestnikami tego wydarzenia byli urzędnicy lokalnego samorządu, radni, przedstawiciele gminnych instytucji, a także młodzi Polkowiczanie ze szkolnych ławek oraz mieszkańcy miasta.

Sebastian Sypko, wiceburmistrz Polkowic, podziękował obecnych za manifestację patriotyzmu i zaangażowanie w uroczystości narodowe. – Co roku z radością obserwuję, jak licznie mieszkańcy Polkowic biorą udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Wasza obecność tutaj jest niezwykle cenna i budująca. Pragnę podziękować za to, że pokazujecie swój patriotyzm, uczestnicząc w rocznicowych uroczystościach i dumnie wywieszając biało-czerwone flagi w oknach naszego miasta – powiedział Sypko.