W środę, 23 sierpnia, na dwóch ważnych arteriach komunikacyjnych miały miejsce poważne wypadki. Zdarzenia te miały miejsce na drodze ekspresowej S8 oraz na drodze krajowej numer 8. Karambol na ekspresówce S8 z udziałem dwóch samochodów osobowych i busa oraz zderzenie cysterny z samochodem osobowym na drodze krajowej spowodowały znaczne utrudnienia w ruchu.

Około godziny 15:00 doszło do stłuczki na drodze ekspresowej S8 między węzłem Łozina a Oleśnicą Zachód (49. km), w kierunku Warszawy. W wyniku kolizji, dwa samochody osobowe zderzyły się z busem. Na szczęście, pomimo powagi sytuacji, nikt nie odniósł obrażeń. Jednakże, kolizja ta spowodowała duże utrudnienia dla kierowców przemieszczających się tą trasą – jeden pas ruchu został całkowicie zablokowany, a ruch odbywał się jedynie pasem lewym.

Kolejne zdarzenie miało miejsce również około godziny 15:00, tym razem na drodze krajowej numer 8. W okolicach Polanicy-Zdrój, pomiędzy Kudową-Zdrój a Kłodzkiem doszło do groźnego zdarzenia – cysterna uderzyła w samochód osobowy. W wyniku tego nieszczęśliwego incydentu, trzy kobiety podróżujące samochodem osobowym odniosły obrażenia. W miejscu zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy, a interwencja była wymagana ze strony wszystkich dostępnych służb ratowniczych – policji, straży pożarnej oraz pogotowia ratunkowego. Według informacji podanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia w ruchu potrwały do godziny 18:30.