Tereny między blokami przy ul. Wołodyjowskiego 1-11 w Polkowicach zyskały zupełnie nowy wizerunek. Zieleń wokół została uporządkowana i zagospodarowana, a oprócz tego powstały parkingi rowerowe, nowe chodniki, ławki i placyki rekreacyjne. To dopiero jedno z sześciu zadań, które gmina realizuje z dofinansowaniem z funduszy europejskich.

Mieszkańcy z ulicy Wołodyjowskiego w Polkowicach mogą w końcu odpocząć wśród zieleni i na metalowo-drewnianych ławkach, które postawiono na obszarze osiedla. Ławki zostały specjalnie pomalowane w jasnych kolorach, aby mniej absorbowały promieni słonecznych, a tym samym mniej się nagrzewały. Dzięki temu pomysłowi ławki są bardziej komfortowe do siedzenia, ale również nie oddają tyle ciepła, które w betonowych miastach jest szczególnie uciążliwe. Przybyło również stojaków na rowery. 

Najważniejszą inwestycją między blokami było jednak nasadzenie rośliny niewymagających częstych prac pielęgnacyjnych, z czego mieszkańcy będą zadowoleni, szczególnie latem. Pojawiło się także około tysiąca nowych roślin, między innymi, hortensje, berberysy, tawuły, cisy i wiśnia japońska. Warto zaznaczyć, że powstały także placyki rekreacyjne i ciągi piesze łączące klatki, czyli około trzystu metrów kostki kwadratowej. 

Grzegorz Ryłko, radny miejski, który podczas ustalania budżetu gminy wnioskował o wykonanie prac w tej części osiedla Sienkiewicza zauważa, że zagospodarowane tereny bardzo cieszą mieszkańców, którzy często przesiadują na ławkach i podziwiają zieleń. To także świetna przestrzeń do zabawy dla dzieci, które w otoczeniu przyrody lepiej dojrzewają.

Zagospodarowanie terenu przy ul. Wołodyjowskiego 1-11 to jedno z sześciu zadań, które gmina Polkowice realizuje z dofinansowaniem z funduszy europejskich. Mieści się ono w projekcie „Zielono-niebieska infrastruktura w Polkowicach”. Na wszystkie zadania gmina pozyska w ciągu roku ponad cztery miliony złotych. Część tej kwoty przekazano na trwającą obecnie rewitalizację parku przy ul. Dąbrowskiego, a kolejna zostanie wykorzystana na rewitalizację parku na osiedlu Polkowice Dolne.

Koszt powyższej inwestycji, wraz z pielęgnacją, wynosi około 280 tysięcy złotych, z czego około 80 tys. zł pochodzi ze środków zewnętrznych, tj. funduszy zielono-niebieskich.