W Polkowicach zatrzymano kolejnego kierowcę, który łamał prawo. Znajdował się bowiem pod wpływem silnych środków odurzających, które mogły mieć znaczący wpływ na jego motorykę oraz zdolność podejmowania decyzji. Stwarzał więc zagrożenie na drodze, czemu trzeba było zadać kres.

Kierowcy jeżdżący po narkotykach

Choć zjawisko pijanego kierowcy nie jest niczym nowym, to z narkotykami nie każdy ma styczność. Testy na obecność narkotyków nie są takie łatwe do przeprowadzenia jak standardowe badanie alkomatem. Chociażby z tego powodu trudno jest takiego znarkotyzowanego kierowcę wykryć.

Brak prawka czyli poważne kłopoty

Mamy dziś w społeczeństwie bardzo dużą świadomość na temat negatywnych skutków spożycia alkoholu oraz mamy odpowiednią wiedzę dotyczącą przepisów ruchu drogowego.

Niestety nadal trafiają się osoby, które mają sobie za nic te przepisy. Mowa między innymi o tych kierowcach, którzy prowadzą pojazd bez wymaganych uprawnień.

Jedni w ogóle nie mają przy sobie prawa jazdy, a inni korzystają z podrobionego. Jak widać, sposobów jest wiele, choć żaden z nich nie jest rozsądny.