Już po raz trzeci, w Polkowicach odbędzie się Jarmark św. Sebastiana. Tego samego dnia, w parku miejskim, odsłonięty zostanie także pomnik księcia Konrada I głogowskiego.

10 lipca Polkowice zapraszają w swoje progi. W najbliższą niedzielę na terenie miasta odbędą się dwa ważne wydarzenia. 

Pierwszym z nich jest Jarmark św. Sebastiana. Zanim jednak rozpoczną się jarmarczne atrakcje, o godzinie 12.30, w parku miejskim odsłonięty zostanie pomnik Konrada I głogowskiego.  Jest to projekt pt. „Powrót Piasta”, zrealizowany w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego. Jak podaje historia, książę ten z rodu Piastów, nadał Polkowicom prawa miejskie w 1265 roku.

A co się będzie dziać podczas Jarmarku?

Jak to na jarmarku, pełno będzie kramów i stoisk z wyrobami przywiezionymi z różnych regionów Polski. Otwarcie imprezy odbędzie się o 14.00.

O 14.30 rycerze będą pojedynkować się o Miecz Świętego Sebastiana, a od godziny 16.00 zaproszą do zabawy również publiczność, w tym dzieci. Każdy będzie mieć okazję do wypróbowania swoich sił i umiejętności w walce z rycerzami. Atrakcją dla Panów będzie możliwość wzięcia udziału w turnieju siłowym oraz Turnieju Róż, czyli walce na miecz długi.

O godzinie 18.00 będzie można chwilę odpocząć i obejrzeć niesamowity średniowieczny spektakl, a o 19.30 wsłuchać się w koncert średniowiecznej muzyki. A to jeszcze nie koniec atrakcji, bo o 20.30 odbędzie się gwóźdź programu, czyli Teatr Ognia. Organizatorzy gwarantują zapierające dech w piersiach widowisko. 

A ponadto: m.in. warsztaty kreatywne, pracownia alchemika, pokaz katowski, strzelanie z łuku i kuszy, pyszna kuchnia rycerska i gigantyczna atrakcja dla najmłodszych. Jaka? Warto zobaczyć na własne oczy!