Wszyscy mieszkańcy Polkowic są zaproszeni do wzięcia udziału w sobotniej akcji Klubu HDK PCK im. „Miedzianej Kropli Krwi” i Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. Każda zdrowa osoba będzie mogła oddać krew dla potrzebujących.

W najbliższą sobotę 7 maja w Polkowicach odbędzie się zbiórka krwi. Polkowicki samorząd wykorzysta istniejący punkt szczepień przy ul. Głogowskiej (dawny Rossmann) do tego, aby stworzyć jak najlepsze warunki dla krwiodawców. Zbiórka krwi rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do 15.30.

Piotr Marszałek, prezes Klubu HDK PCK im. „Miedzianej Kropli Krwi” przy Zakładach Górniczych „Rudna” oraz burmistrz Polkowic zachęcają do wzięcia udziału w akcji. Czasem niewielka ilość krwi może uratować komuś życie, a jej podarowanie to dosłownie chwila. 

Na szczęście w Polkowicach nie brakuje osób, które oddają krew. Robią to regularnie w placówkach, w których funkcjonują stałe punkty pobrań. Jeśli 7 maja frekwencja dopisze i uda zebrać się chętnych, taki punkt może powstać także w Polkowicach.

Warto pamiętać, że krew lub jej składniki mogą oddawać osoby od 18. do 65. roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów i są zdrowe. Powstrzymać się powinny szczególnie osoby z cukrzycą lub wadami serca i te, które przyjmują leki. Warto wspomnieć, że honorowy krwiodawca posiada do dwóch dni zwolnienia z pracy z tytułu oddania krwi lub jej składników: pierwszy w dniu oddania, a drugi w dniu następnym.