Na stadionie w Polkowicach ruszają cykliczne zajęcia z jogi, które skierowane są do wszystkich chętnych, bez względu na wiek. Spotkania będą odbywać się dwa razy w tygodniu i to w pełni bezpłatnie. 

Pierwsze, bezpłatne zajęcia „Zdrowe Ciało” odbyły się już we wtorek, 17 maja, na stadionie lekkoatletycznym przy ul. 11 Lutego. Zainteresowanie było spore. Z resztą to na prośbę mieszkańców, takie zajęcia uruchomiono. Jak wyjaśnia Mateusz Felkel z działu organizacji imprez sportowych w PPK, Jest to odpowiedź na sugestie mieszkańców odnośnie zajęć rekreacyjnych, rozciągających i poprawiających samopoczucie.

Jogę na stadionie prowadzi Joanna Burghardt, trenerka personalna. Jak informuje „Zdrowe Ciało” to autorski program przygotowany przez dział organizacji imprez sportowych w Polkowickim Przedsiębiorstwie Komunalnym. W spotkaniach mogą wziąć udział zarówno młodsi, jak i starsi. Ogromnym plusem jest to, że zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu.

Jak podkreśla Burghardt, joga to trening praktycznie dla każdego. Ruch w tej postaci jest wskazany dla wszystkich i bardzo dużo osób zapomina, że jest to coś dobrego dla ciała, ale również duszy. Dzięki jodze uruchamiamy całe nasze ciało, rozciągamy je, mobilizujemy wszystkie nasze stawy. Są to także dobre ćwiczenia na oddech i na wszelkiego rodzaju bóle, czy to w plecach, biodrach czy kolanach. Dzięki takiemu spędzaniu wolnego czasu prościej jest się odstresować. 

Przeciwwskazania do ćwiczeń mogą wynikać tylko z kwestii medycznych, na przykład zwyrodnień kręgosłupa. Wówczas należy powstrzymać się od zajęć. 

Spotkania z jogą będą się odbywać dwa razy w tygodniu: we wtorki od godz. 17.00 do 18.00 oraz w soboty od godz. 9.00 do 10.00. Jeśli ktoś posiada własną matę, warto ją ze sobą przynieść. Dla reszty, maty będą do wypożyczenia. Nie zapominać o butelce wody!

Wstępnie zajęcia potrwają do czerwca. Jeśli frekwencja będzie wysoka, prawdopodobnie przez całe lato będzie okazja do wspólnych ćwiczeń.