Piłka ręczna ma w Polkowicach coraz więcej kibiców, ale również coraz też więcej sportowców w postaci młodziutkich zawodniczek. Gmina Polkowice postanowiła jak co roku przeznaczyć znaczne środki na rozwój tej dyscypliny. 

Gmina Polkowice co roku przeznacza pieniądze na pomoc lokalnym sportowcom i nie ogranicza się tylko do drużyn zawodowych o ugruntowanej, ogólnopolskiej renomie. Dowodem na to jest stała opieka polkowickiego samorządu nad drużyną młodziutkich piłkarek ręcznych, skupionych wokół Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Polkowice. Kilkuletnie adeptki dopiero się uczą, ale ich zaangażowanie, sportowa wola walki i umiejętności, stawiają te dzieci w jednym rzędzie z dorosłymi sportowcami.

Grupę kilkudziesięciu młodych zawodniczek odwiedził burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki. Okazją było zakończenie sezonu Ligi Dolnośląskiej Dziewcząt 2021/2022. Burmistrz pogratulował szczypiornistkom waleczności, a sztabowi szkoleniowemu i rodzicom życzył dalszego wzrostu sportowej formy i wielu sukcesów w przyszłym sezonie.

Jak informuje burmistrz, sport dzieci i młodzieży jest bardzo ważny. Władze miasta tym bardziej cieszą się, że mogą wspierać zawodników w szczególnej dyscyplinie jaką jest piłka ręczna, która ma swoje wyjątkowe miejsce w polskiej historii. 

Z dziećmi nie tak łatwo

Młode szczypiornistki swoją postawą podczas mijającego sezonu udowodniły, że przyszły może być pełen miłych niespodzianek. Wiele będzie zależało od tego, jak zespół przygotuje trener Artur Michalewski.

Jak mówi Michalewski, z dziewczynkami pracuje się bardzo dobrze, choć czasem trzeba wykazać się trochę większą cierpliwością. Zdaje on sobie sprawę, że to są małe dzieci, które mają swoje przyzwyczajenia z domu, i trzeba tak dobierać plan szkoleniowy, żeby była i praca, i trochę odpoczynku, uśmiechu i zabawy. 

Jego podopieczne w tym sezonie wystartowały w lidze młodziczek z nieco starszymi od siebie rywalkami. Wkrótce sztab szkoleniowy zdecydował, żeby jednak wycofać młodziutkie zawodniczki z tej nierównej rywalizacji, a za to zachować w polkowiczankach wolę walki i budować formę na przyszły sezon. Teraz zawodniczki SPR Polkowice czeka zasłużony, wakacyjny wypoczynek. Po nim – praca nad formą do przyszłego sezonu. Oby był pełen sukcesów! Powodzenia!