Mieszkańcy Polkowic mieli okazję doświadczyć prawdziwej świątecznej atmosfery podczas obchodów Wigilii Miejskiej. Uroczystość ta to nie tylko wspólne kolędowanie, składanie sobie życzeń i możliwość skosztowania tradycyjnego barszczu z krokiem, ale również moment na refleksję i zadumę. W szczególności ten ostatni element był mocno odczuwalny tegorocznej edycji, gdyż spotkanie poprzedziła minuta ciszy po śmierci ks. kanonika Marka Pluskota – długoletniego proboszcza parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach.

Ksiądz Pluskot zapisał się w pamięci mieszkańców jako człowiek o wielkim sercu, niezłomnej wierze i głębokiej mądrości. Jego osobę opłakiwało całe miasto, a podczas oficjalnej części uroczystości burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki, wygłosił wzruszające pożegnanie. Osobisty charakter pożegnania podkreślał, że strata ta dotyka nie tylko parafian, ale również bliskich przyjaciół księdza.

Mimo smutku, życie toczy się dalej, a zbliżające się święta były okazją do odczucia wspólnoty i radosnej atmosfery. Centralnym punktem miasta stała szopka a świąteczne dekoracje tworzyły idealną scenerię dla wspólnego spotkania na wigilijnym stole. Na tegoroczną Wigilię Miejską przybyli również harcerze z Betlejemskim Światełkiem Pokoju, które po uroczystym odpaleniu rozjaśniło wydarzenie. Pierwsi życzenia składali przedstawiciele władz samorządowych, co podkreślało oficjalny charakter imprezy.