Plac zabaw w osiedlu Sienkiewicza w Polkowicach stał się celem działań wandali, którzy zniszczyli jedną z najbardziej lubianych przez dzieci atrakcji – zjeżdżalnię „Zamek Księżniczki”. Z powodu dewastacji, służby miejskie były zmuszone do demontażu tego urządzenia, co miało na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym użytkownikom placu zabaw. Sprawa natychmiast trafiła do lokalnej policji.

Sprawcy dokonali aktu wandalizmu na dużej zjeżdżalni, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci z Polkowic. Jak poinformowała nas Halina Wyborska, rzeczniczka prasowa Urzędu Gminy w Polkowicach, niestety musieliśmy podjąć decyzję o demontażu tego urządzenia. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy i w jakiej formie zjeżdżalnia powróci na plac zabaw. Problemem jest fakt, że urządzenie to zostało wyprodukowane w Chinach i obecnie nie są już dostępne części zamienne do jego naprawy.

W najbliższym czasie gmina planuje podjąć decyzje dotyczące przyszłości placu zabaw. Rzeczniczka prasowa dodała również, że zgłoszono szkody powstałe w wyniku aktu wandalizmu do ubezpieczyciela. Śledztwo w tej sprawie prowadzi lokalna policja.