Od dziś w Polkowicach będzie można skorzystać z elektrycznych hulajnóg. PM System, która wprowadza nowy środek transportu ma nadzieję, że ten nowy środek komunikacji przyczyni się do ekologicznego wsparcia miasta oraz spełni oczekiwania jego mieszkańców.

Pierwszych 40 pojazdów wprowadza do miasta prywatny przedsiębiorca, który wdrożył już ten system m. in. w Głogowie. Jak informuje Patryk Mocek z firm PM System, franczyzobiorca hulajnóg Qiuck, firma będzie odpowiadała za całość tego przedsięwzięcia, w tym m. in. za codzienną relokację oraz rozmieszczenie hulajnóg w mieście tak, aby nie stwarzały zagrożenia dla pieszych.

Zdaniem Mocka hulajnogi wpłyną na pozytywną zmianę natężenia ruchu w mieście. Ten ekologiczny i bezpieczny sposób na komunikację odkorkuje miasto, wpłynie na mniejsze zanieczyszczenia oraz da zabawę każdemu, kto będzie chciał z hulajnogi skorzystać. Jeśli hulajnogi spełnią wszystkie oczekiwania, firma zamierza poszerzyć swoją flotę oraz strefę przejazdów w Polkowicach. Chociażby w Głogowie nowy system zadziałała świetnie. Jak informuje firma, na dzień dzisiejszy jest tam 50 sztuk. W czerwcu przedsiębiorca powiększy flotę o kolejne nowocześniejsze modele.

Jak wynająć hulajnogę?

Pojazd można wynająć za pomocą aplikacji Quick, dostępnej zarówno na Androida jak i system iOS. Można również zeskanować kod QR znajdujący się na hulajnodze i automatycznie zostaniemy przekierowani do miejsca z którego możemy pobrać oprogramowanie.

Po uruchomieniu aplikacji ukazuje się samouczek, który pomoże w uruchomieniu pojazdu oraz obsługiwaniu aplikacji. Hulajnogę można zostawić w jednym z wielu spotów znajdujących się w mieście, by nie ponieść dodatkowej opłaty. Miejsca spotów są widoczne w aplikacji po wybraniu ikonki „P”. Minuta korzystania z hulajnogi będzie kosztowała 60 groszy. Opłata dodatkowa za pozostawienie hulajnogi poza spotem kosztuje 3 zł.

Przed skorzystaniem z tego nowego środka komunikacji, warto pamiętać, że jazdę hulajnogą elektryczną regulują przepisy i ograniczenia. Należy ją użytkować tak, aby nie zagrażało to innym.