Kierowcy, którzy planują podróż drogą ekspresową S3 łączącą Polkowice i Lubin, muszą spodziewać się obecnie pewnych problemów z płynnością ruchu. Na odcinku drogi przy dawnych szybach Zakładów Górniczych Polkowice Sieroszowice miało miejsce zdarzenie drogowe, w którym brało udział kilkanaście samochodów. Zgodnie z danymi przekazanymi przez dyżurującego w Komendzie Straży Pożarnej w Lubinie, nikogo nie dotknęły jednak poważne obrażenia.

Wszystkie służby ratunkowe powiatu polkowickiego i lubińskiego są aktualnie skoncentrowane na miejscu zdarzenia, które znajduje się dokładnie na granicy tych dwóch powiatów, blisko jednej ze stacji benzynowych.

Aspirant sztabowy Krzysztof Pawlik, pełniący obecnie funkcję zastępcy oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, przekazał informacje dotyczące przyczyny kolizji. Wydaje się, że z ciężarówki jadącej w kierunku Lubina mogło oderwać się koło, co spowodowało uszkodzenia u 11 pojazdów podróżujących w tym samym kierunku. Pomimo powagi sytuacji, nikt nie doznał żadnych obrażeń. Wszystko wskazuje na to, że zdarzenie zostanie sklasyfikowane jako kolizja.