„Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” to ogólnopolska akcja, podczas której w dwóch miejscach na terenie Polkowic można będzie bezpłatnie sprawdzić światła pojazdu.

Akcja profilaktyczna trwa tylko dziś, czyli 20 listopada 2021 roku. Naprawdę warto wybrać się do AutoCentrum przy ul. Brackiej 1A lub Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów przy ul. Krzywej 3 w Polkowicach (w Chocianowie – Stacja Kontroli Pojazdów przy ul. Głogowskiej 17A). To niepowtarzalna okazja, aby w sposób bezpłatny sprawdzić oświetlenie w całym pojeździe. 

Do wydarzenia dołączyli się również polkowiccy policjanci. Jak informuje młodszy aspirant Przemysław Rybikowski, celem akcji jest zwrócenie uwagi kierowców na oświetlenie pojazdów oraz wpływ jaki wywiera na bezpieczeństwo w ruchu.

Światła to podstawa

Okres jesienno-zimowy to wyjątkowo trudny czas dla kierowców. Aby prowadzić pojazd bezpiecznie, należy odpowiednio się do tego przygotować.  Bardzo ważnym elementem samochodu są światła, które muszą odpowiednio pokazywać drogę podczas szybko zapadającego zmierzchu. Podczas jesieni bardzo często występują mgły, a w zimie zawieje śnieżne. Wówczas oświetlenie to jedyna oznaka nadjeżdżającego z naprzeciwka pojazdu. 

W dodatku źle ustawione światła nie będą oświetlały pobocza, mogą oślepiać innych kierowców, a także pieszych, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Wydaje się, że tak banalny szczegół w aucie nie jest najważniejszy. Zwykle pamięta się o sprawdzaniu płynów, układzie hamulcowym, zmianie opon, ale okazuje się, że oświetlenie jest równie ważne i potrzebne.

Jeśli ktoś nie zdąży dziś wziąć udziału w akcji, kolejna, z udziałem powyższych stacji diagnostycznych, odbędzie się 4 grudnia bieżącego roku.