Studenci otrzymali należne wynagrodzenia za dobre wyniki w nauce za rok akademicki 2020/2021. 

Łącznie, aż piętnaście osób zdobyło stypendium za wybitne osiągnięcia w nauce. Każdy dostał po dwa tysiące złotych oraz upominki z logo Gminy Polkowice. 

Wśród wyróżnionych są absolwenci Zespołu Szkół w Polkowicach, gdzie wcześniej pracowała Ewa Kowalik, zastępca burmistrza ds. społecznych. Dla wszystkich było to wyjątkowe spotkanie. Jak mówi pani Kowalik, stypendyści to jej wychowankowie, którzy poszli w kierunku, w którym kiedyś ich przygotowywała. Jest ze studentów bardzo dumna, a w szczególności cieszy ją fakt, że młodzi chcą wiązać swoją przyszłość zawodową z Polkowicami. 

Również  Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic cieszy się, że tak wielu studentów dobrze się uczy oraz, że wielu z nich chce zamieszkać i pracować w mieście. Burmistrz ma nadzieję na wykorzystanie potencjału młodych studentów oraz ich umiejętności i wiedzy, aby pogłębić rozwój Polkowic oraz regionu. 

Młodość górą

Julia Kurowska, studentka prawa na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu informuje, że stypendium daje dużą szansę i satysfakcję z tego, że to co się robi jest doceniane. Sama Julia chciałaby zostać radcą prawnym. Interesuje ją prawo cywilne, ale także prawo administracyjne. Z pewnością tacy ludzie przydadzą się w rozwoju Polkowic.

Podobną opinię ma Wojciech Wieszczek, student fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Tak samo jak Julia cieszy się z otrzymanego wynagrodzenia. Czuje, że jego wysiłek jest doceniony, a dzięki wsparciu finansowemu będzie mógł ukończyć więcej kursów i szkoleń, które w tym zawodzie są szczególnie potrzebne. Wojciech ma nadzieję, że uda mu się kiedyś otworzyć swój gabinet w Polkowicach.

Jak widać, miasto Polkowice dba o młodych uczonych, daje im szansę na rozwój oraz docenia ich wysiłki. Więcej o studenckim życiu można dowiedzieć się na kwadransakademicki.pl