Mieszkańcy Polkowic, Guzic i okolic pokazali w piękny sposób, że warto pomagać. Razem połączyli siły i zorganizowali rajd połączony ze zbiórką pieniężną.

Iga Jani ma dwa i pół roku. Urodziła się z niedotlenieniem okołoporodowym. Od początku cierpi na padaczkę i potrzebuje regularnej rehabilitacji. Rodzice robią co mogą, aby dziewczynka dobrze rosła i się rozwijała. Koszty leczenia są jednak ogromne, więc znajomi i przyjaciele rodziny postanowili zorganizować im niespodziankę. 

Rajd odbył się na terenie świetlicy w Guzicach. Organizatorami byli członkowie z komitetu społecznego zbiórki. Uczestnicy rajdu postanowili biec, jechać na rowerach oraz maszerować z kijami nordic walking. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Wolontariusze zorganizowali dla najmłodszych wiele zabaw i animacji, takich jak malowanie twarzy, dmuchane zamki, bańki mydlane i robienie rzeźb z balonów. 

Na głodnych czekało stoisko z wieloma smakołykami. Nie zabrakło pysznych ciast i przekąsek. Nikt również nie mógł się oprzeć ciepłym daniom przygotowanym przez Ewelinę Stanek – uczestniczki programu telewizyjnego MasterChef. Do puszek trafiało coraz więcej pieniędzy. Było gwarnie, kolorowo i radośnie. 

Łzy wzruszenia

Jak informuje Beata Marciniak z komitetu zbiórki, to nie ostatnia akcja dla Igi. Planowane są kolejne wydarzenia na wiosnę. Ostatni rajd pokazał jak wiele radości i satysfakcji może dać sąsiedzka pomoc. Rodzice Igi nie kryli wzruszenia. Radosław Jani, ojciec dziewczynki, podziękował serdecznie organizatorom, firmom, znajomym i wszystkim innym, którzy włączyli się w zbiórkę. Autentyczne emocje widoczne na twarzach rodziców, potwierdzały ich przejęcie oraz wdzięczność.

Wszyscy nie mogą się doczekać kolejnej akcji. Zapał do pomagania innym jest bardzo szanowany i wynagradzany dobrym samopoczuciem. Pomagajmy innym!