Do miejskiego Ratusza w Polkowicach powrócił Sebastian Sypko, który objął tam rolę zastępcy burmistrza odpowiedzialnego za sprawy gospodarcze. Ciekawostką jest fakt, że nie przejął on obowiązków po nikim. Jego biuro było bowiem opuszczone od lutego bieżącego roku. Znaczącą zmianę zanotowano także na pozycji sekretarza gminy, gdzie Jadwigę Ignatowską-Zając zastąpiła Marzena Olejnik. Ta ostatnia jest ściśle związana z Urzędem Gminy Polkowice od niemal trzech dekad. Nominacje te to pierwsze decyzje nowo zaprzysiężonego burmistrza Polkowic – Wiesława Wabika.

Sebastian Sypko pożegnał się z funkcją wiceburmistrza ds. gospodarczych na zaledwie kwartał. W dniu dzisiejszym, świeżo wybrany burmistrz Wiesław Wabik postanowił ponownie powierzyć tę odpowiedzialność doświadczonemu menedżerowi.

Sebastian Sypko, będąc pierwszym wiceburmistrzem Polkowic, podkreślił wagę relacji międzyludzkich w sferze biznesu i samorządu. Zdaniem Sypko to właśnie ludzie kreują te obszary i mają szansę na ich lepsze dopasowanie do potrzeb lokalnej społeczności. Wyraził także zadowolenie z powrotu do swojego zespołu i możliwości kontynuowania pracy na rzecz mieszkańców gminy Polkowice.

Sebastian Sypko jest rodowitym mieszkańcem Polkowic. Jest absolwentem miejscowej Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Liceum Ogólnokształcącego. W 2000 roku ukończył studia na kierunku automatyka i robotyka na Politechnice Wrocławskiej, a dwa lata później zdobył dyplom Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku zarządzanie. Później, w 2009 roku, ukończył studia w Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie studiował management development we współpracy z Bankiem Pekao SA. Rok 2020 przyniósł mu kolejny dyplom – tym razem z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, gdzie studiował MBA in Community Management.