Mieszkańcy Polkowic doczekają się upragnionej modernizacji ścieżki zdrowia. Miejsce to, a w szczególności plac piknikowy już od dłuższego czasu prosiło się o remont. 

Burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki potwierdza, że stan wielu obiektów na terenie ścieżki zdrowia trzeba odnowić. Władzom miasta bardzo zależy na komforcie i bezpieczeństwie mieszkańców, dlatego podjęli plan działania w sprawie modernizacji często uczęszczanej ścieżki zdrowia. 

Wiele wyposażenia będzie odnowiona. Zmianę przejdą wiaty piknikowe i kilkanaście ławek. Oprócz tego stanie tam między innymi nowa drewniana altana, dziesięć zestawów biesiadnych, 30 ławek wokół miejsc na ogniska oraz dwa duże ruszty ogniskowe. Wedle podpisanej umowy, prace rewitalizacyjne zakończą się w grudniu. Wykonawca zadania dostał sześć tygodni na wykonanie zlecenia. Cała inwestycja wyniesie prawie 140 tysięcy złotych. 

Komfortowe warunki do wypoczynku

Władze miasta zdają sobie sprawę, że ścieżka zdrowia to szczególne miejsce dla większości polkowiczan. Jak informuje Sławomir Tarnowski, radny z klubu Lepsze Polkowice, celem klubu jest stworzenie w mieście kilku stref relaksu i wypoczynku. Pierwszym z nich były glinianki, a teraz nadszedł czas na rewitalizację placu piknikowego na ścieżce zdrowia.

Miejmy nadzieję, że już wkrótce mieszkańcy będą mogli skorzystać z wszystkich udogodnień jakie przygotuje dla nich miasto. Ścieżka zdrowia to fantastyczne miejsce na niedzielny spacer, medytację, poranny jogging czy przestrzeń dla rodziców z dziećmi. 

Z placu piknikowego będą mogli korzystać harcerze, wycieczki szkolne lub zwyczajne grupy przyjaciół oraz młodzież.

Warto dodać, że zmianie ulegnie również teren za ścieżką. Leśnicy posadzą tam nawet kilkanaście tysięcy drzew w ramach rekompensaty za wycinkę sosen. Niestety jak informuje nadleśniczy Marek Nieruchalski, nie dało się uniknąć wycinki. Wiele z drzew było schorowanych po pięcioletniej suszy. Mogły zagrażać bezpieczeństwu osób przebywających na ścieżce zdrowia.