Podczas meczu piłkarskiego, który odbył się w ramach 8. kolejki III ligi, rezerwy drużyny Górnik Zabrze wykazały swoją dominację nad drużyną o tej samej nazwie z Polkowic. Zespół, znany też jako „Trójkolorowi”, triumfował na boisku przeciwnika, kończąc mecz z imponującym wynikiem 4:1. Wiele czasu w tym spotkaniu upłynęło jednak bez żadnej strzelonej bramki.

Po godzinie zaciętej gry sytuacja uległa zmianie, kiedy to Mateusz Chmarek wprowadził piłkę do siatki przeciwników. Ten sam gracz udoskonalił wynik swojego zespołu na 2:0, a następnie na boisku wyróżnił się Lawrence Ennali, zdobywając kolejną bramkę. Mimo iż gospodarzom udało się odpowiedzieć jednym trafieniem dzięki wysiłkom Szuszkiewicza, szczytowy punkt meczu należał do zawodników z Zabrza. To Cyprian Włodarczyk miał przyjemność ustalić ostateczny wynik spotkania.

W efekcie triumfu w tym meczu, drużyna trenowana przez Arkadiusza Przybyłę zgromadziła łącznie 14 punktów i aktualnie zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli. W kolejnym starciu rezerwy Górnika Zabrze będą musiały stawić czoła rezerwom Śląska Wrocław.