W ramach ministerialnego programu „Laboratorium Przyszłości”, polkowickie szkoły otrzymały ogromną kwotę pieniężną na rozbudowanie pracowni dydaktycznych.

Polepszenie oferty edukacyjnej, a szczególnie warunków do pracy dzieciom to podstawa rozwoju. Coraz więcej dotacji przeznaczanych jest na wszelkiego rodzaju cyfryzację, która w dzisiejszych czasach jest obowiązkowa w szkołach. Program “Laboratorium Przyszłości” przewiduje wsparcie placówek samorządowych w zakresie zakupu sprzętu w celu rozwijania kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach pozyskanych środków szkoły zakupią sprzęt i wyposażenie do stworzenia pracowni dydaktycznych z różnych dziedzin, na przykład robotyki, fizyki, chemii, czy geografii. 

Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic cieszy się z otrzymanych dotacji. Jak mówi, miasto stara się ciągle wspierać polkowickie placówki oświatowe i stworzać uczniom jeszcze lepsze warunki do nauki i rozwijania ich zainteresowań.

Rozłożenie kosztów

Warto zaznaczyć, że nie każda szkoła otrzymała taką samą kwotę. Pieniądze zostały rozłożone według potrzeb danej placówki.

W ten sposób SP nr 1 im. Jana Wyżykowskiego otrzymało 170 100 zł, SP nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego – 173 400 zł, SP nr 3 im. Arkadego Fiedlera – 217 200 zł, natomiast SP nr 4 im. Marii Skłodowskiej – Curie – 90 900 zł. Kolejne 70 tysięcy złotych trafi do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi im. Twórców Polskiej Miedzi w Jędrzychowie. Łącznie wyszło 721 600 złotych.

Pełna lista sprzętu, jaki można będzie zakupić w ramach programu znajduje się w katalogu na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki w zakładce: „Laboratoria przyszłości”.