W Orlen Basket Lidze Kobiet sezonu 2023-2024 dobiega końca z decydującymi spotkaniami o złoty medal, które rozpoczną się we wtorek, 12 marca. Tegoroczny finał będzie rywalizacją między drużynami z Polkowic i Gorzowa, które zmierzą się w ciągu dwóch meczów.

Najwyższa liga koszykówki kobiecej w kraju dobiega końca, a zespoły zmierzają do ostatniej prostej. Medalistki zostaną określone najpóźniej do niedzieli, 17 marca. Rywalizacja o złoto toczyć się będzie między KGHM BC Polkowice a PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów. Pierwsze starcie obu drużyn rozegra się już dzisiaj o godzinie 18:00 w Polkowicach. Drugi pojedynek odbędzie się natomiast w czwartek, 14 marca, o godzinie 17:00 w Arenie Gorzów – oficjalne potwierdzenie tego miejsca nastąpiło wieczorem w poniedziałek, 11 marca. W przypadku potrzeby przeprowadzenia trzeciego meczu, odbędzie się on w niedzielę, 17 marca, również o godzinie 18:00 w Polkowicach. W międzyczasie, walka o brązowy medal toczyć się będzie między 1KS Ślęza Wrocław oraz VBW Arka Gdynia – dwoma drużynami, które zostały pokonane w półfinałach – i odbędzie się 13 i 16 marca.

Drużyna z Gorzowa stanie do finałowej rywalizacji po raz czwarty. Niestety, we wcześniejszych latach nie udało im się zdobyć złotego medalu. W roku 2009 i 2010 przegrały one z drużyną z Gdyni, zaś w 2019 roku musiały uznać wyższość polkowiczanek, przegrywając 0:3. Czy tym razem uda im się osiągnąć sukces i stanąć na najwyższym stopniu ligowego podium?