Burmistrz Miasta Polkowice ma nowego zastępcę ds. gospodarczych. Jest nim dotychczasowy prezes zarządu polkowickiego Aquaparku, Sebastian Sypko. Zastąpił na tym stanowisku Wojciecha Marciniaka.

11 kwietnia 2022 roku, Sebastian Sypko przejął urząd zastępcy burmistrza ds. gospodarczych. W Urzędzie Gminy Polkowice będzie m. in. nadzorował działalność Wydziału Komunalnego, Wydziału Inwestycji, Rozwoju Gminy i Zamówień Publicznych oraz Wydziału Mienia Gminy.

Sypko jest polkowiczaninem, absolwentem Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach oraz Liceum Ogólnokształcącego w Polkowicach. W 2000 r. ukończył studia na Politechnice Wrocławskiej na kierunku automatyka i robotyka (2000). Ukończył także Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu na kierunku zarządzanie (2002), Akademię im. Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku management development we współpracy z Bankiem Pekao SA (2009) oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – MBA in Community Management (2020).

Jeśli chodzi o jego karierę zawodową to pełnił m. in. kierownicze stanowiska w sektorze bankowym, m. in. jako dyrektor regionalny Bank Pekao SA, a ostatnio był prezesem zarządu Aquapark Polkowice Regionalnego Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjnego (2018-2022).

Jak wiadomo, im wyższy szczebel władzy, tym trudniejsze zadania do wykonania. Miejmy nadzieję, że nowy zastępca będzie jak najlepiej wywiązywał się ze swoich obowiązków, a burmistrz oraz mieszkańcy Polkowic będą zadowoleni z jego pracy.