Dzień wczorajszy był pełen dramatycznych wydarzeń na drogach miasta Polkowice oraz w gminie Kwielice. Doszło tam do dwóch poważnych zdarzeń drogowych, w których uczestniczyli motocykliści. Oba incydenty skończyły się tragicznie – motocykliści odnieśli ciężkie obrażenia.

Pierwszy z wypadków miał miejsce na terenie Polkowic, w rejonie ulicy Chocianowskiej. Na jednym z ronda doszło do kolizji motocykla z samochodem osobowym. W wyniku tego zdarzenia motocyklista, który został poszkodowany, trafił do szpitala, aby otrzymać natychmiastową pomoc medyczną.

Prawie równocześnie doszło do kolejnego niebezpiecznego incydentu na drodze w Kwielicach, gminie sąsiadującej z Grębocice. Tam również motocyklista znalazł się w konfrontacji z samochodem osobowym. Sytuacja była na tyle poważna, że pojazd po zderzeniu uderzył jeszcze w budynek mieszkalny.

W wyniku drugiego wypadku konieczne było wezwanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec przyleciał na miejsce zdarzenia i przetransportował poszkodowanego motocyklistę, który był w krytycznym stanie, do szpitala.

Każde z tych tragicznych zdarzeń jest teraz dokładnie badane przez policję z polkowickiej komendy. Policjanci mają za zadanie ustalić dokładne okoliczności oraz przyczyny obu wypadków.