Ponad stu uczniów z polkowickich szkół podstawowych i średnich otrzymało stypendia od burmistrza za wybitne wyniki w nauce. Większość z nich osobiście odebrała listy gratulacyjne, wręczane podczas spotkania w ratuszu.

Zaczyna się nowy rok szkolny, a wraz z nim zachęta do pilnej nauki i osiągania wysokich wyników. 107 najlepszych uczniów z polkowickich szkół otrzymało stypendium za poprzedni rok szkolny. Na ich konta wpłynęły już środki przeznaczone na nagrody. Ponad siedemdziesięcioro z nich osobiście spotkało się z władzami miejskimi i pracownikami wydziału oświaty.

Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej polkowickiego ratusza, gdzie stypendyści odebrali specjalne listy gratulacyjne z rąk burmistrza Łukasza Puźnieckiego oraz gratulacje od Ewy Kowalik, zastępcy burmistrza ds. społecznych.

Dla większości tegorocznych stypendystów to nie pierwsze takie wyróżnienie. Część z nich co roku zdobywa wysokie wyniki w nauce lub zdobywa miejsca w konkursach, turniejach czy olimpiadach, zarówno tych wymagających pracy umysłowej, jak i sportowych.

Relacje uczestników uroczystości

Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki podkreśla, że uczniowie, którzy odebrali stypendia, to kwiat polkowickiej młodzieży. Jest on bardzo dumny z tego, że w Gminie Polkowice są uczniowie, którzy osiągają tak dobre wyniki w nauce. Jak zaznaczył burmistrz, nierzadko idzie to w parze z realizacją swoich pasji, jak chociażby pasja sportowa.

Julia Drzyzga, uczennica pierwszej klasy liceum Zespołu Szkół i utalentowana lekkoatletka bardzo cieszy się z uzyskanego, kolejnego już, stypendium. Dziewczynka mówi, że nie jest łatwo łączyć naukę ze sportem, ale wystarczy determinacja oraz uwaga na zajęciach. Dzięki skupieniu podczas lekcji, jest czas na pozaszkolne aktywności.

Niemal wszyscy laureaci stypendiów zaznaczali, że mimo dobrych wyników w nauce nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na swoją zawodową przyszłość. To wielkie wyzwanie dla polkowickiego samorządu, aby te młode, wybitne umysły zatrzymać w regionie na stałe.