Antoni Głogowski, młody zawodnik reprezentujący Klub Podnoszenia Ciężarów Górnik Polkowice, uczestniczył w swoich pierwszych Mistrzostwach Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Impreza sportowa odbyła się w Biłgoraju w ostatni weekend. Antek, jak jest pieszczotliwie nazywany, rywalizował w kategorii do 73 kg i osiągnął wynik 187 kg w dwuboju.

W konkurencji rwania Głogowski zaczął od 80 kg, nie udało mu się jednak podnieść 84 kg. W trzecim podejściu już bez problemu udało mu się zaliczyć podejście. Następnie przyszedł czas na podrzut. Młody zawodnik pewnie podniósł 103 kg. Niemniej jednak, podejście na 109 kg nie zostało zaliczone przez sędziów. W ostatnim podejściu Antoni spróbował swoich sił z ciężarem 120 kg, ale niestety okazało się to poza jego możliwościami tego dnia.

Zwycięzcą zawodów został Dominik Jaskot, który osiągnął wynik 203 kg w dwuboju, a na trzecim miejscu uplasował się Piotr Brzoska z wynikiem 183 kg.

Antoni Głogowski zdobywając medal podczas swojego debiutu na mistrzostwach Polski, potwierdził, że jest zawodnikiem godnym uwagi. „Gratulacje dla Antka! Pokazał, że jest zawodnikiem, którego warto obserwować” – komentują przedstawiciele klubu z Polkowic.