Park przy ul. Dąbrowskiego przeszedł już metamorfozę. Teraz czas na teren zielony przy ul. Kopalnianej. Ma być przede wszystkim cicho i relaksująco. 

„Polkowice, zielone płuca Zagłębia Miedziowego” – tak brzmi hasło, którym starają się kierować władze miasta. Postanowiono przejść do rewitalizacji drugiego ważnego w mieście parku. Teren przy ul. Kopalnianej to cenna przestrzeń ze względu na swoje walory przyrodnicze i historyczne. W tym miejscu stał kiedyś chociażby cmentarz ewangelicki. Jak zapewniają projektanci, wszystkie aspekty zostaną wzięte pod uwagę, ale w pełni uszanować to miejsce. 

Jeśli chodzi o ciągi komunikacyjne, mają pozostać w tych samych miejscach, jednak poddane będą remontowi. Jak informuje Tomasz Duszyński, kierownik referatu inwestycji UG Polkowice, ścieżki wykonane będą częściowo z kostki granitowej, częściowo z mineralnej. Natomiast na obrzeżach parku pojawi się ścieżka rowerowa o nawierzchni bitumicznej, łącząca ścieżkę rowerową na ulicy Ogrodowej ze ścieżką na ulicy Kopalnianej. W parku staną również nowe lampy, ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne oraz stojaki na rowery. 

Spokój ponad wszystko

Zadanie rewitalizacji parku powierzono firmie z Międzyrzecza. Jak twierdzi kierownik budowy, Piotr Sokół, projekt jest bardzo funkcjonalny i udany. Miasto postanowiło uczynić to miejsce bardziej zielonych, cichym i relaksującym. Ma ono się kompletnie różnić od swojej pierwotnej wersji. W parku nie będą się odbywały koncerty ani inne wydarzenia masowe czy  rozrywkowe. Przestrzeń ta ma służyć spacerom, odpoczynkowi oraz wyciszeniu. Będzie to idealne miejsce na spacery z dziećmi, ponieważ pojawią się ścieżki dydaktyczne informujące o historii i florze parku. Miejmy nadzieję, że podczas modernizacji nie wystąpią problemy, a mieszkańcy będą mogli w pełni wykorzystać potencjał tego miejsca. 

Prace rewitalizacyjne w parku przy ul. Kopalnianej mają się zakończyć wiosną przyszłego roku.