Już po raz drugi w Polkowicach odbędzie się Jarmark św. Sebastiana, czyli święto kupców i ich klientów. Rynek w Polkowicach na cały dzień zamieni się w kolorowy targ, który wypełniony będzie nie tylko wspaniałymi towarami, ale również atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Wydarzenie będzie miało miejsce 29 sierpnia 2021 roku na Rynku w Polkowicach. Cały event rozpocznie się Mszą św. o godz. 13 w Kościele św. Barbary. Msza odbędzie się w intencji mieszkańców za wstawiennictwem św. Sebastiana. Warto przypomnieć, że ów święty jest patronem Polkowic.

Podczas jarmarku odbędzie się spektakl, koncert muzyki dawnej, turniej rycerski oraz pokaz sztuczek z ogniem. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku i kuszy na specjalnie przygotowanym do tego stoisku. Można będzie odwiedzić stanowiska rzemieślnicze, zakupić wiele tradycyjnych wyrobów oraz przyjrzeć się historycznym rekonstrukcjom.

Szczegółowy program

13.00 – Msza w Kościele św. Barbary

14.00 – Oficjalne otwarcie jarmarku

14.30 – Turniej Rycerski o Miecz Świętego Sebastiana

16.00 – Bitwa rycerzy i dzieci

17.00 – Turniej siłowy rycerzy i publiczności

17.40 – Pokaz dawnych tańców oraz nauka integracyjnego tańca belgijskiego

18.00 – Spektakl “Księga błazna – moralitet plebejski” w wykonaniu Teatru Rozrywki Trójkąt

18.40 – Turniej miecz sportowego dla dzieci

19.40 – Koncert zespołu Roderyk

20.30 – Pokaz Teatru Ognia Nam-Tara

Jarmark św. Sebastiana to wspaniały czas na spędzenie wspólnie czasu oraz miejsce gdzie można się wiele nauczyć. Skorzystają na tym szczególnie dzieci.