Pod budynkiem Starostwa Powiatowego zaplanowane zostało na 18 września tego roku nowe wydarzenie pt.: „Powiatowa spiżarnia 2021”.

Swojskie, domowe smaki zgromadzone w jednym miejscu

„Powiatowa spiżarnia 2021” to pomysł, który wykreowany został właśnie przez Starostwo Powiatowe. Cała magia wydarzenia polega na tym, aby 18 września w jednym miejscu (plac przy Starostwie Powiatowym) zebrać wszystkie osoby zajmujące się wytwarzaniem własnych wyrobów spożywczych – pieczywa, serów i innych produktów z nabiału, a także przetworów owocowych i warzywnych.

Na placu wystawione będą stoiska z wytwórcami oraz ich domowymi produktami, a cała reszta mieszkańców powiatu polkowickiego będzie miała możliwość darmowej degustacji oraz ewentualnego kupna w większej ilości.

Cel wydarzenia

W czasach, kiedy większośč produktów na całym świecie faszerowana jest chemią i szkodliwymi dla zdrowia człowieka substancjami, ważne jest, aby mimo wszystko ciągle pamiętać o prawdziwych, swojskich i domowych smakach wyrobów wytwarzanych ręcznie.

Z tego właśnie powodu postanowiono zorganizować wydarzenie promujące zdrową i świeżą żywność bez konserwantów.

Wszyscy mamy nadzieję, że w przyszłości tego typu przedsięwzięć będzie więcej, nie tylko w powiecie, ale w całej Polsce.

Poszukiwane są osoby zajmujące się wytwarzaniem domowych wyrobów

Im więcej wyrobów i rąk do pracy, tym lepiej. Dlatego też Starostwo Powiatowe ciągle szuka kolejnych osób chcących zaprezentować swoje wyroby oraz przetwory ze słoików.

Wszystkie chętne osoby do wystawienia się 18 września na placu, prosimy o kontakt z organizatorami najpóźniej do 6 września.

„Smakołyk z Powiatowej spiżarni 2021”

Na samym końcu degustacji mieszkańcy będą mieli możliwość wzięcia udziału w plebiscycie polegającym na wyłonieniu wśród wszystkich produktów najlepszego, który zostanie okrzyknięty mianem „Smakołyku z Powiatowej spiżarni 2021”.

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy do udziału w dniu 18 września 2021 roku od godziny 12:00 do 18:00.