W ramach rozgrywek ORLEN Basket Ligi Kobiet, zespół koszykówki KGHM BC Polkowice kontynuuje swoją passę zwycięstw. W najważniejszym meczu ostatniej kolejki, drużyna prowadzona przez trenera Krzysztofa Kowalewskiego bezbłędnie wymanewrowała swoje przeciwniczki z grupy MB Zagłębia Sosnowiec, zwyciężając zdecydowanie 88:61.

Mecz odbył się w hali przy ulicy Dąbrowskiego i już na samym początku obiecywał wiele emocji. Na boisko w Polkowicach zawitał bowiem drugi zespół na szczycie tabeli. Koszykarki z Polkowic jednak nie dawały złudzeń co do swojej dominacji, kończąc pierwszą kwartę z przewagą 25:13. Jednak w drugiej części gry, sosnowiczanki odzyskały siły i ostatecznie wygrały tę rundę 26:17.

Po przerwie, zespół Pomarańczowych powrócił do gry z nową energią. Trzecia kwarta była ich triumfem, kończąc ją wynikiem 28:16. Czwarta partia również nie pozostawiała wątpliwości co do ich przewagi, kończąc ją z wynikiem 18:6. W efekcie finalnym, gospodynie z Polkowic zwyciężyły mecz z wynikiem 88:61 i tym samym wywalczyły pozycję lidera w tabeli.