W najbliższy weekend mieszkańcy Polkowic będą hucznie świętować. W Centrum Piknikowym odbędą się Dni Polkowic, czyli coroczne wydarzenie, w którym głównym bohaterem jest właśnie miasto. Niedługo po tym swoje pierwsze urodziny będzie obchodził polkowicki wiatrak.

Po dwuletniej przerwie polkowiczanie znów będą się bawić podczas święta swojego miasta 18 i 19 czerwca spotkają się w Centrum Piknikowym, aby wspólnie wziąć udział w przygotowanych koncertach, konkursach i innych atrakcjach.

Jak zapowiadają organizatorzy, będzie bogata oferta artystyczna oraz imprezy towarzyszące, szczególnie dla dzieci. Władze miasta serdecznie zapraszają mieszkańców gminy do wzięcia udziału w tegorocznym wydarzeniu.

Na scenie wystąpią: Natalia Szroeder, Bitamina, Luxtorpeda, Daria, Sara James, Izabela Trojanowska i Kabaret Czesuaf. Będzie w dodatku Bajkowy koncert – nie tylko dla dzieci, a także niezwykła eksplozja kolorów. Nie zabraknie też wesołego miasteczka, animacji dla dzieci, warsztatów czy konkursów. Jednym z nich, 19 czerwca, będzie „Zielono-niebieskie koło fortuny”, z atrakcyjnymi nagrodami, dla mieszkańców gminy. Celem konkursu ma być zaznajomienie mieszkańców ze znaczeniem przyrody, ograniczeniem zużycia wody, zmianami klimatu i ochrony środowiska.

A co za dwa tygodnie?

Dopiero się skończą Dni Polkowic, a już od 23 do 25 czerwca, mieszkańcy znów będą świętować, tym razem pierwszy rok działalności wiatraka. Z tej okazji również przygotowano wiele atrakcji. Jedną z nich będzie mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”, czyli historia pierwszych lat polskiej niepodległości, na nowoczesnej wystawie przygotowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”. 

Jak widać, szykuje się niezwykle bogaty i atrakcyjny czerwiec. Udanej zabawy!