Być może twoje relacje z dzieckiem nie układają się ostatnio dobrze. Być może nigdy się nie układały. Jeszcze nic straconego. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się czym są relacje w życiu naszych dzieci czy też jak zachowanie dorosłych wpływa na zachowanie młodych koniecznie weź udział w szkoleniu „Jak dogadać się z dzieckiem?”. Spotkanie odbędzie się 16 marca w polkowickiej bibliotece przy ulicy Skalników, w godz. 9.00 – 14.00.

Szkolenie realizowane jest we współpracy z firmą Good Books i skierowane jest do osób z powiatu polkowickiego. Aby wziąć udział w spotkaniu należy zgłosić się drogą e-mailową na adres [email protected] do 15 marca. Każdy otrzyma certyfikat wzięcia udziału w warsztatach. Ilość miejsc ograniczona.

O czym będziemy rozmawiać?

Jak informuje Małgorzata Dobrowolska, kierownik działu dziecięco-młodzieżowego MGBP, na szkoleniu uczestnicy zajmą się zagadnieniami, które będą wsparciem dla dorosłych w budowaniu pozytywnych, wspierających i satysfakcjonujących relacji z dziećmi.

Prowadzący spotkanie postarają się odpowiedzieć na kilka istotnych kwestii: kim są młodzi przedstawiciele pokolenia iGen? Jak zrozumieć ich potrzeby i zachowania, wspierając się wiedzą w zakresie rozwoju mózgu, psychologii i popkultury? Czym są relacje w życiu naszych dzieci i jak je budować z poszanowaniem potrzeb obu stron? Jak zachowanie dorosłych wpływa na zachowanie młodych i jakich relacyjnych przeszkód my, dorośli, zazwyczaj w sobie samych nie widzimy? Jak słuchać, żeby słyszeć – o tym, czy rozumiemy emocje i potrzeby dzieci? Komórka, laptop, facebook, gry online i inni elektroniczni „chłopcy do bicia”– co zrobić z życiem online naszych dzieci, aby było bezpieczne i rozwijające dla naszych wspólnych relacji?

Warsztaty są częścią projektu „Z biblioteką – bliżej kultury” realizowanych przez Narodowe Centrum Kultury w ramach BLISKO (2021-2022). Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.