Imprezy jakie miedziowe związki zawodowe organizują dla rodzin swoich członków są niezwykle atrakcyjne. To nie tylko bogaty program dla dzieci, ale również świetna muzyka,  dobra kuchnia i przede wszystkim pozytywna atmosfera.

Międzyzakładowy Związek Zawodowych Pracowników Polskiej Miedzi zorganizował ostatnio aż trzy imprezy. Są to wydarzenia integracyjne są dla górników, by mogli atrakcyjnie spędzać czas w rodzinnym gronie. Związki organizują różnego rodzaju festyny, wyjazdy, wycieczki, rajdy, ogólnie pomagają zająć wolny czas i go uatrakcyjnić. 

Pierwszą z imprez było pełne wrażeń wydarzenie dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Leszek Hajdacki, szef MZPPM mówi, że uśmiech i radość dziecka są najlepszymi wytycznymi czy wydarzenie się udało czy nie. A pozytywnych odczuć nie brakowało. Trudno się dziwić, bo najmłodsi mogli przebierać w atrakcjach, od zjeżdżalni, przez teatrzyk, aż po kontakt z końmi.

Tydzień później miłośnicy aktywnego spędzania czasu mogli spróbować swoich sił podczas aktywnego pikniku rodzinnego w Łagowie Lubuskim, do którego część dotarła na motocyklach. Prawdziwym wyzwaniem był jednak rajd rowerowy z Polkowic do Szklarskiej Poręby.

Co jeszcze w tym roku?

Jak się okazuje to nie wszystkie atrakcje na ten rok, ponieważ MZZPPM ma jeszcze wiele planów i pomysłów. 

Jak informuje Mariusz Karmelita z MZZPPM, na przełomie czerwca i lipca planowany jest spływ kajakowy Czarną Hańczą na Mazurach. Impreza ta przygotowana jest typowo dla miłośników akwenów i kajakarzy. Po wakacjach natomiast będzie wspólny wypad w góry, w charakterze rajdu górskiego po Karkonoszach. Następnie biesiada barbórkowa, a rok zakończy się tradycyjnie karczmą górniczą.

Warto zaznaczyć, że wównie hucznie dzień dziecka świętował Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Dołowych przy ZG Polkowice-Sieroszowice. Ponad półtora tysiąca członków górniczych rodzin bawiło się w Polkowickim Centrum Piknikowym podczas festynu związkowego.