Podczas spotkania z mieszkańcami Polkowic, Szymon Hołownia, lider Polski 2050, zadeklarował swoje poparcie dla Donalda Tuska w przypadku konfliktów z Prawem i Sprawiedliwością, odnoszących się do interpretacji ostatnich 30 lat polskiej historii. Z drugiej strony wyraził przekonanie, że Tusk powinien dołączyć do ich ruchu w budowie przyszłości Polski dla młodszych pokoleń.

Zdarzenie to różniło się wyraźnie od spotkań Jarosława Kaczyńskiego, które często są chronione przez policyjne kordony. Spotkanie z Szymonem Hołownią było otwarte dla wszystkich chętnych. Dodatkowo, Hołownia spędził dobrą godzinę spacerując po centrum Polkowic i zachęcając przechodniów do udziału w spotkaniu.

Wtorek, 26 września 2023 roku, przyniósł ze sobą spotkanie przyciągające głównie zwolenników Polski 2050 pod przewodnictwem Szymona Hołowni. Wśród obecnych na sali byli również kandydaci z okręgu legnicko-jeleniogórskiego, którzy będą walczyć o mandaty poselskie w nadchodzących wyborach do Sejmu. Na spotkanie przybyło około 100 osób.