W nadchodzącym sezonie 2024/2025, Emilia Kośla będzie reprezentować gorzowski zespół koszykówki – AZS AJP. Jest to ważna informacja dla fanów i sympatyków tej dyscypliny sportu, zwłaszcza, że AZS AJP jest drużyną grającą w ekstraklasie.

Swoją karierę sportową Kośla rozpoczynała w warszawskim UKS La Basket, gdzie nabywała pierwsze umiejętności i doświadczenie w grze. Jej debiut w ekstraklasie miał miejsce w sezonie 2020/2021, kiedy to występowała w ekipie AZS UMCS Lublin. W barwach lubelskiego zespołu prezentowała swoje umiejętności aż do roku 2022.

Kolejnym etapem w jej karierze były występy w łotewskim klubie TTT Ryga, które miały miejsce w sezonie 2022/2023. Jednak najbardziej pamiętany przez fanów jest poprzedni sezon, w którym Kośla broniła barw KGHM BC Polkowice. Dzięki współpracy z tą drużyną, Emilia mogła cieszyć się tytułem Mistrza Polski, który zdobyli pokonując drużynę PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. w finałach rozgrywek.

Emilia Kośla gra na pozycji skrzydłowej. W ostatnim sezonie przeciętny czas jej gry w meczach ekstraklasy wynosił 18 minut i 32 sekundy. Przy tej skuteczności rzutów na poziomie około 40%, zdobywała średnio 6,6 punktu na mecz.