Policja z Polkowic przeprowadzi warsztaty dla seniorów z całego miasta i okolic.. Osoby starsze będą mogły dowiedzieć się jak nie stawać się ofiarą oszustwa.

Projekt “Senior Online” to nowa koncepcja dolnośląskiej policji. Polega na przeprowadzeniu kursu online dla osób starszych. Jest to pierwszy taki pomysł w kraju. Wszystkie szkolenia odbywają się online i na żywo. Jeden z kursów przeprowadzą funkcjonariusze polkowickiej policji.

Spotkanie odbędzie się 6 września 2021 roku, w godzinach od 9.00 do 9.30. Aby uczestniczyć w szkoleniu wystarczy wejść na stronę YouTube i znaleźć profil komendy policyjnej w Polkowicach. O 9.00 ruszy streaming online, podczas którego seniorzy będą mogli zadawać pytania poprzez pisanie tekstu na chacie.

Cel kursu

Podstawowym założeniem projektu “Senior Online” jest uwrażliwienie osób starszych na manipulację. Funkcjonariusze zwrócą uwagę na to jak rozpoznać próbę oszustwa oraz jak sobie poradzić w takiej sytuacji. Seniorzy poznają metody zapobiegawcze, ale również metody dzisiejszych oszustów. Będą mogli “wejść w skórę” przestępcy i przekonać się jak działa taki oszust.

Policjanci chcą szczególnie zwrócić uwagę na znane sytuacje, szczególnie metodę “na wnuczka” i “na policjanta”. Metody te polegają na tym, że oszust podszywa się pod stróża prawa lub znajomego wnuczka i telefonicznie wyłudza ogromne ilości pieniędzy. Wielu seniorów udało się wrobić i w ten sposób stracili majątki.

Polkowicka policja ma nadzieję, że po tym szkoleniu będzie mniej przypadków oszustw stosowanych na seniorach, ponieważ ofiary będą umiały się bronić. Projekt ma również przybliżyć i umocnić kontakt funkcjonariuszy oraz osób starszych.

Jeśli masz ojca, matkę, dziadka, babcię w sędziwym wieku, którzy chcą wziąć udział w szkoleniu, pomóż im znaleźć kurs online. Nie dla wszystkich seniorów obsługa komputera jest łatwym zadaniem. Warto o tym pamiętać.