Bez względu na to czy przeprowadzasz gruntowny remont mieszkania czy budujesz swój wymarzony dom od zera, na pewnym etapie prac pojawiają się śmieci. Nie wszystkie z nich można wyrzucić do przydomowego kontenera. Sprawdź, jak działa wywóz gruzu Wrocław i jak może pomóc Ci wynajem kontenerów.

O ile zbiórka odpadów budowlanych na własnej działce może nie być dużym wyzwaniem, tak wywóz gruzu Wrocław może przysporzyć niemałych kłopotów. Czego nie wolno wyrzucić do zwykłego śmietnika i jak składować odpady budowlane? Poznaj najważniejsze zasady, jakie obowiązują we Wrocławiu i innych miastach Polski.

Śmieci z prac budowlanych – jak się ich pozbyć?

W zależności od prac, jakie prowadzisz, z czasem powstają różnego rodzaju odpady. W przypadku zwykłego malowania ścian będą to zużyta folia malarska oraz np. kartony służące do ochrony przed brudzącą farbą. Tego typu śmieci bez obaw można wrzucić do osiedlowego kontenera na odpowiednio tworzywa sztuczne i papier. Co jednak z pozostałymi odpadami, jak chociażby resztki płyt kartonowo-gipsowych czy potłuczona glazura? Gdzie wyrzucić starą muszlę klozetową albo metalowy zlewozmywak?

Wyrzucanie tego typu śmieci do standardowych kontenerów jest zabronione, ponieważ resztki płytek ceramicznych, dachówek, ścinki drewniane czy kompozytowe traktowane są jako tzw. odpady budowlane. Z tego względu powinny trafić do punktu selektywnej zbiórki odpadów, natomiast wrzucenie ich do zwykłego śmietnika, np. na odpady zmieszane jest surowo zabronione. Jeśli ktoś postąpi w ten sposób, może ryzykować karę za brak odpowiedniej segregacji śmieci.

Co więcej, w zależności co prawda od indywidualnych potrzeb, problemem może być również składowanie tego typu śmieci. Jeśli np. wykonujemy remont łazienki, trudne będzie składowanie wszystkich starych płytek w mieszkaniu. Z kolei złożenie ich np. na chodniku przed budynkiem również jest zabronione. Co wówczas zrobić? Ratunku można szukać w wynajmie kontenerów.

Jak działa wynajem kontenerów?

Miasta coraz dokładniej pilnują odpowiedniej segregacji odpadów. Dlatego zamiast ryzykować mandat, coraz więcej indywidualnych klientów oraz firm decyduje się na wynajem kontenerów. Wrocław jest tutaj dobrym przykładem, ponieważ z racji chociażby licznych remontów, popyt na kontenery biurowe rośnie. Zanim jednak zdecydujesz się na wynajem kontenerów, sprawdź dokładnie, jakie kontenery będą Ci potrzebne. Czym innym będzie bowiem prosty kontener biurowy, a zupełnie inne kontenery sprawdzą się, jeśli prowadzisz prace budowlane. Warto więc na samym początku określić swoją potrzebę, co zapewni oszczędność czasu i pieniędzy zarówno Tobie, jak i firmie, która ma podstawić kontener w ustalonym terminie dla Twojej budowy.

Wynajem kontenerów jest wbrew pozorom prostym zadaniem. Wystarczy skontaktować się z odpowiednią firmą, która oferuje różnego rodzaju kontenery – oprócz typowych, przeznaczonych na odpady można wynająć np. kontenery sanitarne czy kontenery magazynowe. Wróćmy jednak do odpadów.

Aby wynająć kontener trzeba znać potrzeby jeśli chodzi o kontenery na wynajem, czyli przede wszystkim szacowaną ilość odpadów oraz ich typ. Następnie należy ustalić termin kontenera na wynajem. Dotyczy to zarówno daty podstawienia kontenera pod wskazany adres, jak i odbioru go. Kompleksowy wynajem kontenerów Wrocław to nie tylko możliwość skorzystania z pojemnika na wynajem, ale fachowa obsługa i wyręczenie w kwestii wywozu śmieci. Tego rodzaju usługi na wynajem znaleźć można w całej Polsce i dostosować transport kontenerów do swoich potrzeb. Dzięki temu odpady po demontażu trafią w odpowiednie miejsce, a Ty oszczędzasz czas i zaangażowanie.